Loading...
UUDISED

20 küsimust: Robin “ropz” Kool

Teisena astub 20 küsimuse seerias üles Robin “ropz” Kool, kes räägib oma teekonnast professionaalse meeskonnani ja palju muud põnevat.

Nagu mitmed teisedki Eesti parimad CS:GO mängijad, on ropz alustanud karjääri OnlineBOTSi ridades. Tugeva ühise tiimi puudumisel asus ta aga 2016. aastal hoppis FPL challengeri mängima ja detsembri alguses õnnestuski ropzil pärast mitmeid kuid FPLi kvalifitseeruda. Jaanuaris kindlustas ropz endale juba FPLis esikoha. Ropzi saatnud edu tekstas küsimusi ka mitmetes pro mängijates ja 2017. märtsis tuli tal enda oskusi Londonis Faceit HQs tõestamas käia.

Robin Kooli tähelennust olid huvitatud mitmed tiimid – kui Liquidile pidi ropz eitava vastuse andma, sest ei tahtnud kooli pärast NAsse kolida, siis mousesportsi ridadesse jõudis ta juba 2017 aprillis. Esimene suurem võit nopiti ESG Tour Mykonosel (Loe rohkem siit).

1. Kuidas CSi mängima sattusid? Kui kaua nüüdseks mänginud oled?
Puutusin CSiga esimest korda kokku kui ma esimesse klassi läksin. Sugulane tutvustas mulle internetimaailma kuhu kuulus ka CS 1.6, mis on siiamaani jäänud minu lemmikuks. Mänginud olen umbes 10 aastat, kuid sisse jääb ka üsna palju pause.

2. Kuidas aru said, et peaksid just CSGOs professionaalset karjääri tegema?
Ausalt öeldes mul pole sellist arusaama veel siiamaani jõudnud, et ma peaks karjääri sellest tegema, see lihtsalt juhtus mulle nii olema. See oli lihtsalt hobi ning üldiselt on mul kõikide tegevustega suur võistlushimu, samuti CSiga. Tahtsin lihtsalt sama hea olla kui need, keda jälgisin võistlustel ja aeg tegi oma töö. Samas peab olema ka väga palju õnne, et samal teel nagu mina oma nime tuntuks tegin, sest sellised võimalusi on väga vähe ja kõigil see ei õnnestu.

3. Milliseid külgi endas kõige rohkem arendasid?
Arendama peab ennast igast küljest. Kõige tähtsam on rutiin. Iga päev enne ükskõik mis mängu, treenida aimi bottide peal või DMis. Ei tee halba ka proffide jälgimine turniiride ajal või demode vaatamine.

4. Kuidas valmistud tähtsaks mänguks?
Enne igat mängu me tiimiga räägime üle, mis setupe me selle tiimi vastu kasutame, mis taktikad nende vastu kõige paremini töötaksid, kuidas teatud asjade vastu reageerime jne. Muidugi ka väike DM session enne mängu.

5. Mis oskused teevad heast CSGO mängijast väga hea mängija?
Alati öeldakse, et heast mängijast teeb veel parema mängija see, kui ta eemaldab oma ego ja on alati nõus õppima ja tippe kuulama. Need ei pruugi alati kohe mingit tähtsust omada, kuid ajapikku aitavad need paremini mängu mõista.

6. Kas sul on espordi pärast ka midagi tegemata jäänud?
Ei ole. Käin kõrvalt gümnaasiumis, kus puudun vahepeal üpris palju turniiride pärast, aga kõik saan tehtud.

7. Kas sul on (olnud) lemmikmängijaid, kellelt oled saanud nippe või inspiratsiooni?
Mu inspiratsioon on n0thing, sest ma avastasin tema fragmovied kui ma olin juba umbes kolm aastat CSi mänginud. Ma olin veel palju noorem kui tema tolledes fragmoviedes ning ma tahtsin ka nii hea olla kui tema sellises vanuses.

8. Kui saaksid valida ükskõik millise CS:GO mängija enda tiimi, siis kes see oleks? Miks?
Tiimides kus ma mänginud olen on alati puudu hea liider, keda kõik mängijad usaldavad. gob b oleks hea näide sellest, sest ta on läbi aastate IGLinud ja tal on tohutu hulk kogemust sellel alal.

9. Mida pead kõige väärtuslikumaks tiimis? Milliseid eeldusi on vaja, et tiimist võiks saada maailma parim?
Usaldus, sõprus, kohusetundlikkus jne. Kõik mis ühildab ja panustab tiimi arengusse on tähtis, et saada maailma parimaks.

10. Oled pärit võrdlemisi väiksest Jõgeva linnast – kas kohalikud tunnevad sind juba tänaval ära? Kas sõbrad-tuttavad elavd kaasa?
Enamus sõbrad tuttavad jälgivad tõesti läbi interneti ning osad isegi elavad kaasa. Jõgeva on iseenesest nii väike linn, et kõik tunnevad kõiki.

11. Kui keeruline oli vanematele selgitada, millega tegeleda tahad? Kuidas vanemad sugulased sinu tööst aru saavad?
Paljud praegused vanemad ei oska midagi esmapilgul sellisele asjale öelda ja tavaline reaktsioon on, et ei. Tuleb lihtsalt rääkida nagu täiskasvanu täiskasvanuga ja asja selgitada, sest nad pole sellise asjaga kunagi kokku puutunud. Kui ma mõned tuhanded eurod Faceitist võitsin, siis see oli nende meelest tore, aga tiimiga üle maailma resimine, lepingu sõlmimine jne oli lihtsalt järgmine level nende jaoks, milleks nad polnud valmis. Suur pluss oli muidugi kui Liquid tahtis mind tryoutida ja nende omanikud selgitasid asja otse mu vanematele.

12. Mis rolli sa praegu tiimis mängid? Kuidas jõudsid järeldusele, et praegune roll sulle tiimis kõige paremini sobib?
Ma olen üldiselt lurker. Mulle meeldib kontrollida mingit mapi poolt üksi ja täielikult enda mängule keskenduda. Kuid paljudes taktikates olen ma ka üliaggressiivne, näiteks kui me peaks midagi cobbles terrona B-s executema, siis olen mina alati see, kes platel leiab esimese picki.

13. Millised ootused on sul teie praegusele Mousesports lineupile?
Mouz pole ajalooliselt kunagi midagi CSGO-s võitnud ega Majoril legendide hulka saanud. Selleks ongi uus lineup, et kõike seda saavutada. ESG Tour Mykonos-i me juba võitsime, kuid üsna palju õnne oli jällegi mängus, et me nii kaugele jõudsime. Meie põhiplaan selle paari nädala jooksul oli ELEAGUE playoffidele saada, kuid ebaõnnestusime.

ropz annab intervjuud Dreamhack Open Tours 2017
14. Mis on kõige ägedam turniir, kus siiani osalenud oled? Millisel on olnud mängijatele kõige paremad tingimused?
ESG Tour Mykonos oleks kõige ägedam siiamaani, sest see oli lihtsalt ulme asukoht CSi turniiri pidamiseks. Parimad tingimused oleks aga ESLi turniiridel, sest nad on korraldamisega juba nii kogenud ja teavad mida mängijad soovivad.

15. Kui olid FPLis tõusev täht, süüdistasid paljud isegi pro mängijad sind cheatimises. Kuidas selliste süüdistustega hakkama said?
Ma teadsin juba ette, et see tuleb. Üritasin ennast selgitada, aga ma mõistan, miks osad sellest ei huvitunud ja jäid oma arvamuse juurde. See on lihtsalt tülikas periood, mille peab läbi elama kuni tuleb lahendus.

16. Mida oskad soovitada noortele, kes unistavad professionaalsest e-sportlasekarjäärist?
Kasutada igat võimalust täielikult, sest kunagi ei tea, kas õnnestub või mitte. Isegi kui on tegu luckiga, siis proovida ikka.

17. Mis on sinu jaoks praegu kõige suurem väljakutse?
Koolis samu hindeid säilitada, mis enne mouziga liitumist olid. Ma olen viieline, käin paljudel olümpiaadidel jne.

18. Mis on sinu suur eesmärk? Kuhu soovid jõuda?
Iga mängija tahab kõige parem olla. Samuti tahaks ka Majori tiitli saada. Kuid kõige enam tahaks inimesi rohkem CSGO-sse tuua, sest ma loodan, et see mäng kestab veel kaua. Mulle meeldib vahel nostalgitseda ja lihtsalt laadida mõni 1.6-e map ning mõelda, et see oli kunagi suurim espordi mäng.

19. Kes on siiamaani olnud su lemmik tiimikaaslane?
Ma olen suNny-ga toakaaslane turniiridel (hotelli toad pannakse turniirdel tavaliselt kahele) ning ütleks, et tema. Meil on üsna sarnane huumorisoon ning me räägime asjadest üksteisega avatult.

20. Nimeta üks eesti mängija, kellel on sinu arust potentsiaali saada väga heaks mängijaks?
Ma ei ole juba peaaegu aasta aega eestlastega väga CSi mänginud ega tea väga, kuidas keegi arenenud. Kuid väga paljud mängijad on üsna noored, mis tähendab, et Eesti CS areneb. Ma ütleks omal kogemusel, et ziiLa-l on helge tulevik, kuid pole veel võimalust saanud.

Kahekümnele küsimusele vastas ka Kevin “HS” Tarn, loe nende vastuseid siit.
Pildid: HLTV.org

Vasta