Loading...
TURNIIR

Eesti Arvutispordi Liit kuulutas välja esimesed Eesti meistrivõistlused CS:GO-s

Eesti Arvutispordi Liit on ametlikult välja kuulutanud registreerimise Eesti Counter-Strike: Global Offensive meistrivõistlustele. Meistrivõistlused toimuvad riiklikul tasandil ja iga soovija võib turniirist osa võtta. Registreerimine kestab veebruari lõpuni ning meistrivõistlused algavad märtsis ja toimuvad kahes etapis: kvalifikatsioon ja finaal. Meistrivõistlustel osalemine on tasuta!

“E-sport peaks olema kõigile kättesaadav. Seetõttu ei kavatse me oma turniiridel osalemise eest tasu võtta,” ütles liidu president Ivan Dmitrijev. Kõik meistrivõistlustel osalejad jagatakse neljaks regiooniks: Põhi, Lõuna, Lääs ja Ida. Iga regiooni kaks parimat võistkonda pääsevad finaali. See struktuur loob kõigile osalejatele võrdsed tingimused ja võimalused ning aitab arendada e-sporti kogu riigis.

Võitjavõistkond saab osaleda ametlikul Maailmameistrivõistlustel, mille korraldab igal aastal rahvusvaheline e-spordi föderatsioon IeSF. Eraldi nominatsioonid on mõeldud meistrivõistluste parimale mängijale ja parimale noorele meeskonnale. Nominatsioonide võitjad saavad medalid, diplomid ja rändkarika graveeritud võitjavõistkonna nimega.

„Eesti meistrivõistlused on esimene e-spordi üritus, kus kasutatakse riiklikku reitingusüsteemi, mis on arendatud passport.gg platvormil. Riiklik reiting ühendab ja inspireerib Eesti mängijaid uusi tulemusi saavutama, endast teada andma ning annab suurepärase tõuke nende professionaalse karjääri arengule, ” ütleb Eesti Arvutispordi Liidu peasekretär, Ignat Bobrovich.

Meistrivõistlustele registreerimine ning täpsem info on saadaval liidu kodulehel​ e-sports.ee.​

See ei ole esimene Eesti Arvutispordi Liidu korraldatud üritus. Jaanuaris lõppes PUBG Mobile turniir ning küberturvalisusele pühendatud üritus Startup Estonia, RedBull ja OBJEKT Multimedia Hub toetusel. Nagu teatati detsembris aset leidnud pressikonverentsil, töötab Eesti Arvutispordi Liit aktiivselt Eesti e-spordi ja e-spordi kogukonna arendamise nimel. Eesti Arvutispordi Liidu peamine missioon on luua tervislik e-spordi ökosüsteem riigis, et võimaldada igal mängijal luua karjääri, saada professionaalseks sportlaseks ning saavutada tulemusi rahvusvahelistel ja maailma võistlustel.

Vasta
422 kommentaari